Jak zacząć swoją przygodę z bieganiem?

17.06.2016

bieganieW dzisiejszych czasach zdrowy tryb życia jest coraz bardziej popularny. Na skutek tego coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem. Niestety dużym problem stanowi niewystarczająca wiedza biegowych nowicjuszy. Nie przywiązują oni większej uwagi do diety oraz obuwia biegowego, zazwyczaj biegają w zwykłych trampkach. Ta nieodpowiedzialność prowadzi do licznych przesileń, urazów i kontuzji. Przy źle dobranym obuwiu biegowym w szczególności mogą ucierpieć stawy.

Biegacza najczęściej cierpią na tak zwane „kolano biegacz”, czyli uciążliwy ból w kolanie podczas większej aktywności ruchowej. Minimalizować można je za pomocą dobrych butów oraz unikania biegania po asfalcie. Jeśli chcemy chronić nasze stawy, powinniśmy strać się biegać jak najwięcej po leśnych ścieżka i piaszczystych drogach. Podsumowując, najważniejsze dla biegaczy amatorów powinny być buty oraz nawierzchnia, po której biegają. Jest to ważne, gdyż celem uprawiania sportu jest poprawa kondycji, a nie regularne przeciążanie i niszczenie naszego organizmu.

Warto przeczytać

02.06.2016

Jak pielęgnować twarz?

Po pierwsze: Wzmacniaj naturalną barierę ochronną skóry, stosując dobrej jakości kosmetyki nawilżające. Szczególnie kremy, zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe...

17.06.2016

Kiedy zacząć biegać?

W dzisiejszych czasach zdrowy tryb życia jest coraz bardziej popularny. Na skutek tego coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem. Niestety dużym problem stanowi niewystarczająca wiedza biegowych nowicjuszy.

08.06.2016

Zamek w Ogrodzieńcu

Nie wiesz gdzie się wybrać na wakacje? Wybierzcie Ogrodzieniec - wspaniałe widoki oraz oczywiście popularny zamek.

Czy wiedziałeś?

Polecamy

#partnerzy #reklama

przyczyny powstawania pleśni w domu windy schodowe modele osuszanie ścian transportico

Upominki reklamowe

#firma #biznes

To nie jest tajemnica, że zintensyfikowana promocja wpływa na wzrost sprzedaży. Tym samym warto dołożyć wszelkich starań, aby zwielokrotnić zyski swojej firmy. Wśród naprawdę szerokiej gamy rozwiązań pozwalających dotrzeć do klienta należałoby wyróżnić upominki reklamowe. Pod tym określeniem kryją się drobne podarunki wręczane kontrahentom.